Drodzy Przyjaciele naszego domu

Wszyscy odczuwamy skutki wojny w Ukrainie. Wszystkich nas dotykają wzrosty cen energii, ciepła, żywności i wielu innych podstawowych dóbr potrzebnych do codziennego życia. Wszystkim nam doskwiera niepewność jutra…
Jednak nie ulegamy pokusie zwątpienia i całą naszą wspólnotą braci z Centrum Duchowości Honoratianum podejmujemy wiele działań, aby obniżyć koszty energii elektrycznej, która potrzebna jest do zwyczajnego funkcjonowania naszego domu. Kilka lat temu, skorzystaliśmy z Waszego wsparcia oraz dotacji zakonnych i zamontowaliśmy pompy ciepła, a następnie instalację fotowoltaiczną.  Chodziło nam o to, aby nie nadwyrężać Waszych domowych budżetów, nie podnosić zbytnio kosztów udziału w podejmowanych przez nas inicjatywach i abyście nie byli zmuszeni rezygnować z osobistego rozwoju duchowego w naszym domu z powodów finansowych.
Wiedzieliśmy wtedy, że te modernizacje nie będą wystarczające. Dlatego kiedy ceny energii z powodu wojny znowu wzrosły, stanęliśmy przed decyzją: albo znacznie podnosimy koszty związane z pobytem w naszym domu albo w miesiącach zimowych zamykamy nasz dom, albo żeby być dla Was i nie przerywać naszej pracy, poszukamy sposobów na rozbudowę instalacji fotowoltaicznej.
Link do wsparcia: Bracia Kapucyni wspierają w cierpieniu, wesprzyjmy Braci w obniżeniu kosztów ogrzewania Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu
Z pomocą przyszli nam Przyjaciele naszego domu. Dzięki nim już udało nam się zebrać 2/3 kwoty niezbędnej do zrealizowania tego celu, ale potrzebujemy jeszcze ogromnej jak na nasze możliwości sumy 60 tys. zł. Dlatego zwracamy się do Was z wielką prośbą o wsparcie zbiórki. Każda wpłata będzie dla nas wielkim darem i zobowiązaniem do pamiętania o Was w naszych modlitwach.
Bracia kapucyni z Honoratianum