Nie jestem rzeczą, jestem osobą

Nikt z nas nie lubi, gdy jest traktowany jak rzecz. Nie lubimy być pomijani lub niezauważani przez innych. Źle się czujemy, gdy inni nie uwzględniają naszego zdania, ignorując nasze uczucia i potrzeby. Wówczas czujemy się jak przedmiot, którym można dowolnie rozporządzać i zmieniać go według własnych pomysłów. Rzeczy nie musimy pytać o zdanie. Z nią można możemy zrobić, cokolwiek nam podoba. Nikt z nas nie zgadza się na takie uprzedmiotowienie samego siebie.

A jednak bardzo często samych siebie traktujemy jak rzeczy. Nie znamy własnych potrzeb i nie wiemy, co aktualnie odczuwamy. Nie uwzględniamy indywidualnych możliwości, tylko uparcie realizujemy plan doskonałości. Nie wsłuchujemy się w siebie samych, a uważamy, że dobrze wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Zauważmy w sobie osobę. Uszanujmy własną podmiotowość. Wspierajmy dążenie do wolności. Odkrywajmy dar bycia osobą, nie rzeczą. Zmieniajmy każdą chwilę własnego życia na spotkanie z osobą. Odrzućmy używanie samego siebie w realizacji najwznioślejszych celów. Tylko osobowa miłość stanowi adekwatną formę odnoszenia się do Boga, bliźniego i siebie samego.

Zapraszamy na spotkania dla kobiet

Podczas spotkań będą głoszone konferencje o uzdrawianiu relacji wewnętrznych, czyli o pogłębianiu miłości do samej siebie. Miłość do samej siebie owocuje większą miłością do bliźnich i głębszą wrażliwością na doświadczenie Boga. Po konferencji będzie czas na adorację przed Najświętszym Sakramentem, aby usłyszane treści przeżyć w ciszy własnego serca na modlitwie.

Forma spotkania:

Konferencja o relacjach wewnętrznych i wprowadzenie do modlitwy (45 min.)

Modlitwa skupienia i obecności podczas adoracji przed Najświętszym Sakramentem (30 min.)

Miejsce spotkania:

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie na ul. Miodowej 13

Wstęp wolny

Terminy w roku 2022:

11 stycznia – godz. 19.30

8 lutego – godz. 19.30

Zapraszamy!

Br. Piotr Owczarz – gwardian klasztoru warszawskiego

Br. Piotr Wardawy – konferncjonista z „Honoratianum” w Zakroczymiu

Zapytania honoratianum@gmail.com

www.centrumkapucyni.pl