Spotkanie dla kobiet „Przyjaciółka samej siebie” o przyjaźni wewnętrznej z samą sobą, aby dobrze przeżywać relacje z Bogiem oraz z innymi.

Nikt z nas nie lubi, gdy jest traktowany jak rzecz. Nie lubimy być pomijani lub niezauważani przez innych. Źle się czujemy, gdy inni nie uwzględniają naszego zdania, ignorując nasze uczucia i potrzeby. Wówczas czujemy się jak przedmiot, którym można dowolnie rozporządzać i zmieniać go według własnych pomysłów. Rzeczy nie musimy pytać o zdanie. Z nią można możemy zrobić, cokolwiek nam podoba. Nikt z nas nie zgadza się na takie uprzedmiotowienie samego siebie.

A jednak bardzo często samych siebie traktujemy jak rzeczy. Nie znamy własnych potrzeb i nie wiemy, co aktualnie odczuwamy. Nie uwzględniamy indywidualnych możliwości, tylko uparcie realizujemy plan doskonałości. Nie wsłuchujemy się w siebie samych, a uważamy, że dobrze wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Zauważmy w sobie osobę. Uszanujmy własną podmiotowość. Wspierajmy dążenie do wolności. Odkrywajmy dar bycia osobą, nie rzeczą. Zmieniajmy każdą chwilę własnego życia na spotkanie z osobą. Odrzućmy używanie samego siebie w realizacji najwznioślejszych celów. Tylko osobowa miłość stanowi adekwatną formę odnoszenia się do Boga, bliźniego i siebie samego.

Zapraszam na spotkanie, br. Piotr Wardawy

Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu

9 września, poniedziałek godz. 18.00

Forma spotkania:
Konferencja o relacjach wewnętrznych.
Wspólna modlitwa skupienia i obecności.
Dzielenie się doświadczeniem modlitwy.
Na zakończenie spotkanie przy herbacie i ciasteczku.
Czas trwania około 2,5 godz.

Więcej informacji znajdziesz tutaj