W wakacje ukazała się nowa książka z serii „Bibliotheca Honoratiana”. Mamy nadzieję, że będzie ona ważnym narzędziem oraz pomocą w formacji początkowej i stałej sióstr, ponieważ zawiera jedno z podstawowych źródeł do odczytania charyzmatu ukrycia, a mianowicie tekst ojca Honorata „O Zgromadzeniach ukrytych przed światem”, wydany przez niego w 1901 roku.

Książka to przede wszystkim kolejne wydanie dziełka Ojca Honorata, które napisał,  by wytłumaczyć charyzmat ukrycia, ogłosić światu nadejście nowej formy życia zakonnego i odpowiedzieć na najczęściej stawiane mu pytania i zarzuty. Dodatkowo w książce dodano odpowiednie wprowadzenie, indeksy, a przede wszystkim zaryzykowano pewien eksperyment z aktualizacją tekstu ojca Honorata, umieszczając ten tekst w uwspółcześnionej formie. Br. Michał Deja, doktor teologii biblijnej, dodał swoje wstępy do medytacji „ewangelicznych ikon ukrycia” oraz pytania do własnej refleksji, co sprawia, że pozycja ma szansę stać się ważną pomocą formacyjną w zgromadzeniach życia ukrytego.

Jeśli ktoś chce mieć ją dla siebie, do własnej formacji to zapraszamy do zgłaszania się do nas, najlepiej mailowo (honoratianum@gmail.com). Cena książki to 25 zł.