Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności w wyjściu na przeciw oczekiwaniom żony i zrozumieniu potrzeb jej kobiecego serca. Większość mężów, którzy z powodzeniem zaopatrują i chronią swoje rodziny oraz cieszą się z postawy wobec swoich żon, jest przekonana, że jako mężowie świetnie spełniają swoją rolę. Są wierni swoim żonom, wykonują to, co do nich należy. Nie mają takiej potrzeby miłości, więc dlaczego żona ma? Są z siebie dumni i zadowoleni. Nawet nie przypuszczają, że ich żony czują się rozczarowane. Poznanie specyfiki kobiecych potrzeb dotyczących zapotrzebowania na miłość będzie głównym motywem naszej pracy. Dialog w parach małżeńskich stanie się szansą na wypracowanie nowej perspektywy zaspokajania potrzeb.

Na czym polega Weekend Małżeński? Zobacz >>>


Zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku około przedszkolnym. Pary oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki. W ramach naszych możliwości, na czas rekolekcji warsztatowych, zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku około przedszkolnym (od 3 do 6 lat – możliwe są też wyjątki). Chcemy jednak zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort pracy małżonków w formie warsztatowej.

Zapewniamy nocleg w pokojach małżeńskich oraz pełne wyżywienie, a także słodycze z kawą i herbatą.

Rozpoczynamy w piątek kolacją o godz. 19.00 a kończymy w niedzielę po obiedzie ok. godz. 14.30.

Koszt pobytu z wyżywieniem od pary 300 zł.

Koszt pobytu i wyżywienia dzieci: od dziecka do 4 roku życia gratis, a powyżej 4 roku życia 50 zł. W przypadku drugiego dziecka i kolejnych tak samo.

Aby się zapisać na ten Weekend Małżeński wyślij maila na adres: piotrzet1972@gmail.com (prosimy o podanie swojego i współmałżonka/partnera imienia i nazwiska, adresu mailowego, nr telefonicznego, adresu zamieszkania oraz roku urodzenia). Jeśli mają przyjechać z Wami dzieci to prosimy o podanie takiej informacji: ile dzieci oraz ile mają lat. Po wysłaniu maila otrzymasz od nas wiadomość ze szczegółami co dalej. Zapraszamy.

Ramowy program Weekendu:

Piątek:

19.00 Kolacja w stołówce na dole
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota:

7.30 Modlitwa poranna w kaplicy na górze
7.45 Śniadanie w stołówce na dole + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole.
14.30 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Kolacja w stołówce na dole.
19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskiej. Możliwość spowiedzi świętej.
21.00 Film z wartościami dla chętnych – aula.
od 21.00 Możliwość rozmowy z prowadzącym warsztaty kapłanem

Niedziela:

7.30 Śniadanie w stołówce na dole
8.30 Eucharystia w kościele klasztornym
10.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole.
14.00 Podsumowanie warsztatów – obrzęd przebaczenia i zerowania
14.30 Wyjazd z ośrodka