Celem warsztatu jest przyjęcie za swój stylu podróżowania przez życie małżeńskie z dużą świadomością własnego kierunku, własnego celu i własnych potrzeb. Niezbędnikiem dla takiego podróżowania jest dobra mapa swych potrzeb i rozeznanych możliwości (wiem czego chcę, co mogę) oraz wartości (co jest dla mnie ważne). Asertywność to pewien sposób funkcjonowania. Ważne słowa kluczowe to pewność siebie (autentyczna), poczucie własnej wartości i godności, szacunek dla siebie i innych, realizacja własnych potrzeb i praw bez naruszania godności innych, szczerość, swoboda i aktywne rozumienie tego, co się dzieje (świadomość własnych i ew. cudzych emocji). Elegancja działania. Dwie nieasertywne postawy to Uległość – przyznanie innym większych praw oraz Dominacja – przyznanie sobie większych praw.


Zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku około przedszkolnym. Osoby oddające dzieci do opieki składają się na opiekunki. W ramach naszych możliwości, na czas rekolekcji warsztatowych, zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku około przedszkolnym (od 3 do 6 lat – możliwe są też wyjątki). Chcemy jednak zauważyć, że dla zapewnienia sobie pełnego i spokojnego udziału w rekolekcjach warto pozostawić dzieci pod opieką w domu. To gwarantuje komfort pracy w formie warsztatowej.

Zapewniamy nocleg w pokojach jedno i wieloosobowych oraz pełne wyżywienie, a także słodycze z kawą i herbatą.

Rozpoczynamy w piątek kolacją o godz. 19.00 a kończymy w niedzielę po obiedzie ok. godz. 14.30.

Koszt pobytu z wyżywieniem od osoby 150 zł.

Koszt pobytu i wyżywienia dzieci: od dziecka do 4 roku życia gratis, a powyżej 4 roku życia 50 zł. W przypadku drugiego dziecka i kolejnych tak samo.

Aby się zapisać na ten Weekend dla Wszystkich wyślij maila na adres: piotrzet1972@gmail.com (prosimy o podanie swojego oraz jeśli przyjeżdżamy z partnerem Waszych imion i nazwisk, adresów mailowych, nr telefonicznych, adresu zamieszkania oraz roku urodzenia). Jeśli mają przyjechać z Wami dzieci to prosimy o podanie takiej informacji: ile dzieci oraz ile mają lat. Po wysłaniu maila otrzymasz od nas wiadomość ze szczegółami co dalej. Zapraszamy.

Ramowy program Weekendu:

Piątek:

19.00 Kolacja w stołówce na dole
20.00 – 22.00 Zapoznanie się, przedstawienie tematu rekolekcji + Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko), na koniec krótka modlitwa.

Sobota:

7.30 Modlitwa poranna w kaplicy na górze
7.45 Śniadanie w stołówce na dole + kawa w sali warsztatowej
9.00 – 12.45 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole.
14.30 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
18.30 Kolacja w stołówce na dole.
19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy na górze – modlitwa o uzdrowienie. Możliwość spowiedzi świętej.
21.00 Film z wartościami dla chętnych – aula.
od 21.00 Możliwość rozmowy z prowadzącym warsztaty kapłanem

Niedziela:

7.30 Śniadanie w stołówce na dole
8.30 Eucharystia w kościele klasztornym
10.00 Praca warsztatowa + przerwa (kawa, herbata i ciastko)
13.00 Obiad w stołówce na dole.
14.00 Podsumowanie warsztatów – obrzęd przebaczenia i zerowania
14.30 Wyjazd z ośrodka