Portfolio

Weekend Małżeński – zaplanuj czas na bliskość

Dla małżonków i nie tylko…

Dla osób żyjących w małżeństwie lub przygotowującym się do założenia rodziny proponujemy Weekendy Małżeńskie jako warsztaty w formie rekolekcyjnej. Uważamy, że rekolekcje są zawsze szansą! Szansą na rozwój. Nawet jeśli trzeba dotknąć trudnych czy bolesnych spraw, to jest to zawsze szansa dana sobie samemu i współmałżonkowi. Weekendy są skierowane do wszystkich par małżeńskich bez wyjątku, z większym lub mniejszym stażem małżeńskim, także par niesakramentalnych. Każdy weekend jest autonomicznym spotkaniem, nie powiązanym z innymi weekendami co daje małżonkom możliwość wyboru takiego tematu, który ich akurat na dany moment interesuje.

Intymność

Nie prowadzimy terapii grupowej albo mitingu. Nie musisz niczego na forum o swoim związku opowiadać. Metoda naszych rekolekcji weekendowych opiera się jedynie na pracy we dwoje, czyli pracy w parze małżeńskiej w formie warsztatowej. Warsztaty pozwalają na aktywny udział w przyswajaniu przedstawionych treści, a aktywizacja pomaga w odniesieniu ich do swojego związku. To co jest Waszą pracą i wysiłkiem, przeżywanymi problemami i kryzysami pozostaje jedynie między Wami. Każda para zasiada przy swoim, specjalnie przygotowanym stoliku tworząc swój własny azyl. A wszystko to po to, aby być bliżej siebie…

Moc dialogu

Oprócz pewnego zakresu wiedzy z danego tematu, który staramy się przekazać, akcentujemy głównie znaczenie dialogu między małżonkami. Staramy się im pomóc w odkryciu, że dialog jest skuteczną drogą nie tylko w rozwiązywaniu problemów, ale także w poznaniu siebie samego, a najbardziej w tworzeniu więzi bliskości. Dialog stanowi warsztat i kuźnię więzi, która rodzi się i pogłębia między małżonkami podejmującymi trud rozmowy i zaufania. Małżonkowie zaproszeni są do dialogu ze sobą, czy to w formie rozmowy, czy pisania listu na który później odpisują.

Czas tylko dla nas

Warsztaty są czasem ofiarowanym swojemu Partnerowi. Czasem budowania relacji i więzi między mężem i żoną, często powrotem do pierwotnej miłości oraz radością wspólnej obecności, co staje się często jak zaczerpnięcie świeżego powietrza.

Wsparcie z Nieba

Na rekolekcjach nie jesteśmy sami. Jest z nami Źródło Miłości, Bóg mocy i miłości, aby prowadzić nas ku Sobie. W pracy nad swoim związkiem wielu małżonków odkrywa łaskę Bożą i działającego w nich samych oraz małżeństwie żywego Boga. Weekend Małżeński jest czasem pogłębienia relacji ze współmałżonkiem oraz z Bogiem. Poprzez godzinną adorację połączoną z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskiej oraz Mszę św. małżonkowie odnawiają także swoją relację z Bogiem.

Zobacz tematy i opisy Weekendów w 2017 roku w Zakroczymiu >>>

TUTAJ MOŻESZ SIĘ ZAPISAĆ NA WEEKEND

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod telefonem: 504  328 796 lub pisząc na adres: piotrzet1972@gmail.com

Prowadzący:

Piotr-Zajaczkowski

Rekolekcje Weekendów Małżeńskich prowadzi br. Piotr Zajączkowski, kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: „Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie”. Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. W latach 2012 – 2013 wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny (Counsellor) i terapeuta małżeństw. Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą „Kurs na Miłość” – warsztatów dla par oraz fundator Fundacji Kurs na Miłość. (www.kursnamilosc.pl)

Zapisz

Zapisz