Portfolio

Terapia małżeńska

Zadajesz sobie pytanie…
Prawdopodobnie wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy na terapię. „Czy to właściwy moment? Czy problemy, z jakimi się borykam, są na tyle poważne, że nadają się do terapii? A może to, co dzieje się w moim związku, jest normalne i tylko coś wymyślam?”. Nie ma jednoznacznej listy problemów, według której można stwierdzić, że to już. Jest to kwestia indywidualna. Dla jednych codzienna kłótnia będzie normą, podczas gdy dla innych czymś strasznym i nie do wytrzymania. Jednak gdy dla jednego z partnerów dana sytuacja jest normą, a dla drugiego jest bardzo trudna, może to być wskazaniem do terapii.

To mogą być sygnały…
Kiedy, będąc w związku, ty lub twój partner odczuwacie pewnego rodzaju dyskomfort lub cierpienie, gdy pojawiają się rozczarowania albo dręczą was różnego typu problemy w relacji, mogą to być sygnały, że – jako para – nie funkcjonujecie prawidłowo.
Mogą, ale nie muszą. Kryzysy i konflikty w związku są sprawą naturalną i nieuniknioną, a co więcej bywają dla niego siłą napędową. Często jednak okazują się destrukcyjne, głównie z uwagi na brak zrozumienia ich istoty. To, że małżeństwo się kłóci, nie jest problemem; problemem jest, jak się kłóci i co następuje później.
Biorąc pod uwagę naturalny cykl życia rodziny i wiążące się z nim momenty kryzysowe (m.in. zawarcie małżeństwa, narodziny dziecka, jego odejście z domu, problemy wieku średniego i podeszłego) oraz fakt, że jesteśmy bardzo słabo przygotowani do życia w związkach opartych na równości, z dużym prawdopodobieństwem możemy znaleźć się w położeniu, które będzie dla nas co najmniej niewygodne, a być może niszczące nas i partnera. Zanim jednak zrezygnujemy z ważnej dla nas relacji, mamy szansę skorzystać z najróżniejszych możliwości wprowadzenia zmian. Jedną z tych możliwości jest terapia małżeńska. Daje ona szansę uświadomienia sobie wszystkich istotnych okoliczności i przyczyn zaistniałej sytuacji, a co za tym idzie pomaga zmienić styl funkcjonowania pary, określić nowe cele i sposoby ich realizacji oraz wprowadzić modyfikacje w dotychczasowej komunikacji.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod telefonem: 504  328 796 lub pisząc na adres: piotrzet1972@gmail.com

Tu znajdziesz info jak umówić się na terapię małżeńską >>>

Terapeuta małżeństw

Piotr-Zajaczkowski

Terapię małżeńską prowadzi br. Piotr Zajączkowski, kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: „Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie”. Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. W latach 2012 – 2013 wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny (Counsellor) i terapeuta małżeństw. Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą „Kurs na Miłość” – warsztatów dla par oraz fundator Fundacji Kurs na Miłość. (www.kursnamilosc.pl)