Kontakt

Adres do korespondencji:
Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów
Centrum Duchowości „Honoratianum”
ul. O. Honorata Koźmińskiego 36
05-170 Zakroczym, Polska

honoratianum@gmail.com

Numery telefonów i faksu:
(+48 22)785-20-18* – Centrala automatyczna
fax –  wewnętrzny 72

Konto bankowe:

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów Centrum Duchowości „Honoratianum”

Nr 73 80110008 0030 0308 9587 0001

Bank Spółdzielczy, Nowy Dwór Mazowiecki

SWIFT: SNDMPLP1

 

Archiwum Prowincjalne: archiwumkap@konto.pl

Biblioteka Prowincjalna:
Dyrektor Biblioteki: bibliotekakap@konto.pl
Wypożyczalnia: bibliotezak@gmail.com

 

  JAK DO NAS DOJECHAĆ Z WARSZAWY:

Autobusem:

– PKS do Zakroczymia z Warszawy Zachodniej (najlepiej sprawdzić dokładnie np. na wyszukiwarce połączeń www.mobilis.pl) Uwaga! Wiele PKSów nie jeździ już do Zakroczymia z Zachodniej!

– Translud linia nr 6 spod Domów Centrum (godziny odjazdu do Zakroczymia w nawiasach kwadratowych)

– PolonusBUS z Dworca Warszawa Centralna (przez Jabłonnę) lub z Dworca Warszawa Gdańska (przez Łomianki)

 

Dojazd busami:

Trasę Warszawa-Płock, przez Zakroczym (tylko kurs z Placu Defilad), obsługują też „busiki” EkoBus – zatrzymuje się w Zakroczymiu na żądanie, wymaga rezerwacji i potwierdzenia, można kupić bilet on-line.

 

Samochodem z Warszawy:

Zakroczym leży około 30 kilometrów od granic stolicy, przy trasie na Gdańsk, czyli „siódemce” (7, S7, E77). Po przejechaniu mostu na Wiśle, należy zjechać z trasy gdańskiej na trasę na Płock (62), jest to ten sam zjazd, który prowadzi do Lotniska Warszawa-Modlin, z tym że należy trzymać się kierunku na Płock. Gdy wiedzie się do Zakroczymia, trzeba skręcić w lewo na światłach. Zaraz potem skręcamy w pierwszą bramę po lewej i od razu z prawej strony mamy budynek „Honoratianum”. Dzwonimy domofonem na „furta”. Jeśli brama jest zamknięta, można ją sobie samemu otworzyć wchodząc furtką i naciskając przycisk na murze.

 

POCIĄGI I SAMOLOTY:

Bardzo blisko Zakroczymia znajduje się lotnisko Warszawa-Modlin, na które można przylecieć z wielu miast Europy, liniami Ryanair. Na to lotnisko przyjeżdżają także autobusy z kilku miast np z Białegostoku, Olsztyna, Ornety, Lublina…, które dowożą pasażerów do portu lotniczego.

Najbliższa stacja kolejowa to Modlin Stacja, do której co godzinę przyjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich z lotniska Okęcie i trzech głównych dworców Warszawy, a także inne pociągi np z Warszawy Gdańskiej i kilka dalekobieżnych (Gdańsk, Olsztyn, Kraków, Bielsko-Biała, Częstochowa…). Z dworca w Modlinie jest specjalny autobus dowożący na lotnisko (4 km).

Jeśli ktoś wcześniej się z nami umówi i będziemy mieli wolny samochód to możemy go odebrać z lotniska lub z dworca kolejowego 🙂

This Post Has 1 Comment

  1. Szczęść Boże!

    11-18 września 2018 mam prowadzić dla czcigodnych Braci Kapucynów w Zakroczymiu rekolekcje. Proszę o przesłanie programu i godziny rozpoczęcia ćwiczeń. Bóg zapłać!

    Z pozdrowieniami w Chrystusie Zbawicielu
    ks. Józef Tarnówka

Leave A Reply